ברברה

זן הברברה מגיע אלינו מחבל פיימונטה שבאיטליה, ההתאהבות בזן הנפלא הזה הביאה את יצחק כהן לקחת סיכון ולנסות לגדלו על אדמת עמק קדש בארץ. היה צריך שאר רוח כדי להאמין בזן ולתת לו הזדמנות. התוצאה היא יין עם חמיצות טבעית ומהנה ועם מרקם עדין.

כרם:

ענבי הברברה גדלים בשתי חלקות כרם. החלקה הראשונה נמצאת בצמוד ליקב והחלקה השנייה נמצאת בקצה הדרומי של עמק קדש. ענבי הברברה מתפתחים באופן שונה מחלקה לחלקה.

תהליך הייצור:

הענבים נבצרים בשעות הבוקר המוקדמות בבציר ידני סלקטיבי. לאחר קירור האשכולות הענבים עוברים מיון נוסף. לאחר הגעתם ליקב מועברים הענבים לחדר קירור להורדת הטמפרטורה. בהגעתם לטמפרטורה מתאימה עוברים האשכולות מיון נוסף על גבי מסוע להפרדת עלים ואשכולות פגומים. הענבים עוברים תהליך של הפרדה מהשזירה וריסוק. מיד לאחר מכן מועבר הנוזל עם קליפות הענבים למיכלים על ידי משאבה פרליסטטית מיוחדת. תהליך התסיסה מתקיים במיכלי נירוסטה מבוקרי טמפ’ 22-26 Co תוך כדי ערבוב הנוזל עם הקליפות המאפשר מיצוי של רכיבי הצבע והטאנינים. לאחר סחיטה עדינה ומספר שפיות עובר היין להתיישנות בחבית עץ אלון.

יישון:

היין מתיישן 12 חודשים בחביות עץ אלון 300 ליטר. לאחר הביקבוק, עובר היין לנוח בקירור ביקב שם הוא זוכה להתיישן מס’ חודשים נוספים

רשמי טעימה:

היין בעל ניחוחות פרחוניים ועזים במיוחד. טעמו פירותי במיוחד היין מאוזן מאוד בעל חמיצות טבעית ומשאיר סיומת טעמים ארוכה.

נתונים נוספים:

בציר אחרון2019
הרכב זני100% ברברה
כשרותמועצת אזורית מבואות החרמון
פוטנציאל התיישנות4-8 שנים
אלכוהול14%
PH3.25
בריקס (סוכר)24

יינות נוספים:

מלבק

קברנה סוביניון

ברברה

פרימו

נביולו רוזה

דואט

0
העגלה ריקה

נראה שטרם הוספת יינות לעגלה

לחנות היינות

אני מאשר/ת כי אני מעל גיל 18