מלבק

מקורו של זן המלבק בחבל בורדו שבצרפת אך את המוניטין העולמי שלו רכש דווקא במדינות ארגנטינה וצ’ילה שם הפך לסמל מקומי. בשנת 2008, לאחר בדיקות התאמה של הזן לאזור, החליט יצחק כהן, המייסד והיינן, לגדל מלבק באדמתו הפורייה בעמק קדש והיה לאחד מראשוני המגדלים והיצרנים של המלבק הישראלי שמאז קצר הצלחות רבות ברחבי הארץ והעולם.

כרם:

ענבי המלבק גדלים בחלקת כרם אחת הנמצאת בשיפוליו המערביים של עמק קדש.

תהליך הייצור:

הענבים נבצרים בשעות הבוקר המוקדמות בבציר ידני סלקטיבי. לאחר קירור האשכולות הענבים עוברים מיון נוסף. המלבק נבצר בחודש ספטמבר. לאחר הגעתם ליקב מועברים הענבים לחדר קירור להורדת הטמפרטורה. בהגעתם לטמפרטורה מתאימה עוברים האשכולות מיון נוסף על גבי מסוע להפרדת עלים ואשכולות פגומים. הענבים עוברים תהליך של הפרדה מהשזירה וריסוק. מיד לאחר מכן מועבר הנוזל עם קליפות הענבים למיכלים על ידי משאבה פרליסטטית מיוחדת. תהליך התסיסה מתקיים במיכלי נירוסטה מבוקרי טמפ’ 22-26 Co תוך כדי ערבוב הנוזל עם הקליפות המאפשר מיצוי של רכיבי הצבע והטאנינים. לאחר סחיטה עדינה ומספר שפיות עובר היין להתיישנות בחביות עץ אלון.

יישון:

היין התיישן 12 חודשים בחביות עץ אלון 300 ליטר. לאחר הביקבוק, עובר היין לנוח בקירור ביקב שם הוא זוכה להתיישן מס’ חודשים נוספים.

רשמי טעימה:

צבעו של המלבק הוא בגווני סגול כהה נוטה לשחור, בטעם ניתן להרגיש טעמי שיזיף אירופי יבש עם תבליני טבק, ריח נוקשה וחד. משאיר סיומת נעימה ומתמשכת בפה.

נתונים נוספים:

בציר אחרון2021
הרכב זני100% מלבק
כשרותמועצת אזורית מבואות החרמון
פוטנציאל התיישנות4-8 שנים
אלכוהול14%
PH3.6
בריקס (סוכר)24

יינות נוספים:

ברברה

מלבק

דואט

קדש

פטי ורדו

נביולו רוזה

0
העגלה ריקה

נראה שטרם הוספת יינות לעגלה

לחנות היינות

אני מאשר/ת כי אני מעל גיל 18