פטי ורדו

הפטי ורדו הוא אחד מחמשת זני בורדו אך ניתן לומר שהוא הצנוע מכולם. מזן המשמש בעיקר כתוסף לצבע ומבנה הוא התגלה כזן היכול להפיק יין זני מאוזן וקטיפתי. היצירה של פטי ורדו זני מענבי עמק קדש התחילה כמעט במקרה. מחווה זוגית של היינן, יצחק כהן לבת זוגו, שזיהתה (עוד לפני יצרני ומומחי היין הישראלים) את ייחודו ואיכותו של יין זני שכזה. בקשתה הייתה חבית אחת יחידה של פטי ורדו 2008 שתוקדש בשבילה. מאז הפך הפטי ורדו לחלק מנבחרת היינות השנתית שלנו.

כרם:

ענבי הפטי ורדו גדלים בחלקת כרם אחת הנמצאת בשיפוליו המערביים של עמק קדש.

תהליך הייצור:

הענבים נבצרים בשעות הבוקר המוקדמות בבציר ידני סלקטיבי. לאחר קירור האשכולות הענבים עוברים מיון נוסף. המלבק נבצר בחודש ספטמבר. לאחר הגעתם ליקב מועברים הענבים לחדר קירור להורדת הטמפרטורה. בהגעתם לטמפרטורה מתאימה עוברים האשכולות מיון נוסף על גבי מסוע להפרדת עלים ואשכולות פגומים. הענבים עוברים תהליך של הפרדה מהשזירה וריסוק. מיד לאחר מכן מועבר הנוזל עם קליפות הענבים למיכלים על ידי משאבה פרליסטטית מיוחדת. תהליך התסיסה מתקיים במיכלי נירוסטה מבוקרי טמפ’ 22-26 Co תוך כדי ערבוב הנוזל עם הקליפות המאפשר מיצוי של רכיבי הצבע והטאנינים. לאחר סחיטה עדינה ומספר שפיות עובר היין להתיישנות בחביות עץ אלון.

יישון:

היין מתיישן 12 חודשים בחביות עץ אלון 300 ליטר. לאחר הביקבוק, עובר היין לנוח בקירור ביקב שם הוא זוכה להתיישן מס’ חודשים נוספים.

רשמי טעימה:

צבעו של היין אדום עמוק נוטה לסגול היין בעל גוף מלא, עם טאנינים חזקים ופירותי במיוחד, יחד עם זאת מהווה יין רך וקטיפתי.

נתונים נוספים:

בציר אחרון2020
הרכב זני100% פטי ורדו
כשרותמועצת אזורית מבואות החרמון
פוטנציאל התיישנות4-8 שנים
אלכוהול14%
PH3.6
בריקס (סוכר)24

יינות נוספים:

נביולו רוזה

ברברה

דואט

שרדונה

קברנה סוביניון

קדש

0
העגלה ריקה

נראה שטרם הוספת יינות לעגלה

לחנות היינות

אני מאשר/ת כי אני מעל גיל 18