קדש

היין נוצר מתוך היכרות ארוכת שנים עם הכרמים ושנות הבציר האופטימאליות ורצון להביא את מיטב הזנים של עמק קדש ביין אחד. אותם זנים ובצירים מיוחדים יוצרים יחד ממסך ייחודי. היינות מתיישנים בחביות עץ אלון ישנות, הנותנות ביטוי לטעמו העשיר של העינב ומבטאים את מיטב האיכות של טרואר עמק קדש.

כרם:

ענבי המרלו, הסירה והקברנה גדלים כל אחד בחלקה אחת הנמצאות בשיפוליו המערביים של עמק קדש.

בציר:

עונת הבציר 2016 התאפיינה ברוב הכרמים בצפון הארץ כעונה מיוחדת מבחינת מנות הקור בחורף וההבשלות של הענבים בקיץ ללא מכות חום קיצוניות. דבר שהביא למיצוי מקסימלי של טעמי הענבים ומכאן ליין בהמשך.

תהליך הייצור:

הענבים נבצרים בשעות הבוקר המוקדמות בבציר ידני סלקטיבי. לאחר קירור האשכולות הענבים עוברים מיון נוסף. כל זן עובד בנפרד. לאחר הגעתם ליקב מועברים הענבים לחדר קירור להורדת הטמפרטורה. בהגעתם לטמפרטורה מתאימה עוברים האשכולות מיון נוסף על גבי מסוע להפרדת עלים ואשכולות פגומים. הענבים עוברים תהליך של הפרדה מהשזירה וריסוק. מיד לאחר מכן מועבר הנוזל עם קליפות הענבים למיכלים על ידי משאבה פרליסטטית מיוחדת. תהליך התסיסה מתקיים במכלי נירוסטה מבוקרי טמפ’ 22-26 Co תוך כדי ערבוב הנוזל עם הקליפות המאפשר מיצוי של רכיבי הצבע והטאנינים. לאחר סחיטה עדינה ומספר שפיות עובר היין להתיישנות בחביות עץ אלון. לאחר שטעמנו במהלך התפתחות היין בחביות, ערכנו טעימות עם פאנל ייננים והגענו לשילוב של 3 היינות.

יישון:

היין מתיישן 24 חודשים בחביות עץ אלון ישנות של 300 ליטר. לאחר הביקבוק, עבר היין לנוח בקירור ביקב שם הוא מתיישן עוד לפחות 3 שנים נוספות.

נתונים נוספים:

בציר עדכני 2016
הרכב זניקברנה סוביניון, מרלו וסירה
כשרותמועצת אזורית מבואות החרמון
פוטנציאל התיישנות6-15 שנים
אלכוהול14%
PH3.5
בריקס (סוכר)25

יינות נוספים:

נביולו רוזה

גוורצטרמינר

מלבק

קדש

פרימו

קברנה סוביניון

0
העגלה ריקה

נראה שטרם הוספת יינות לעגלה

לחנות היינות

אני מאשר/ת כי אני מעל גיל 18